Esenyurt Uyuşturucu Avukatı

Uyuşturucu maddeleri ilgilendiren çeşitli suçlar bulunur. Esenyurt Uyuşturucu Avukatı aracılığı ile temsil edilen sanık ya da mağdurların hakları güvence altında olur. Uyuşturucu maddeler kullanıldığında, satışı yapıldığında ya da ihraç edildiğinde farklı yaptırımlarla karşılaşılır. Ağır cezaların verildiği bu tür suçların nitelikli hale gelmesinde kullanılan uyuşturucunun cinsi de önemlidir.

Eroin, kokain ya da morfin gibi uyuşturucu maddeler uyuşturucu suçunun nitelikli hale gelmesinde etkilidir. Bu tür suçların toplumu yakından etkileme gücüne sahip olması da kamu davası açarak savcıların uyuşturucu davalarında taraf olmasına yol açar.

Devlet toplumun zararını istemez. Bu sebeple de kanun koyucu hukuk kuralları aracılığı ile toplumu korumak ister. Toplumu ilgilendiren herhangi bir suç işlendiğinde savcılık makamı toplum adına harekete geçer. Savcılık makamı devletin temsilcisi olarak toplum adına resen ya da şikâyete bağlı olarak soruşturma açma yetkisine sahiptir.

Uyuşturucu maddelere yönelik olarak bir suç işlendiğinde şikâyete bağlı olarak kamu davası açılmış olsa ve şikâyet geri alınsa bile dava, kamu davası olma özelliğini kaybetmez. Bu sebeple de dava sürmeye devam eder. Uyuşturucu maddelere yönelik işlenen suçlara verilen cezalar ağır hapis ve para cezaları olurken bu tür davalar ceza davası kapsamında görülür.

Esenyurt Uyuşturucu Davalarına Bakan Avukatlar

Ceza davalarının ağır yaptırımları bulunur. Uyuşturucu maddelerle ilgili bir suç işlendiğinde ceza davası olarak değerlendirileceği için bu davalar sırasında avukatlar tarafından temsil edilmek önemlidir. Savunma makamının temsilcisi olan avukatlar kişi haklarının korunması için görev yapar. Esenyurt Uyuşturucu Davalarına Bakan Avukatlar alanlarında deneyim sahibidir.

Esenyurt Uyuşturucu Avukatı sanık ya da mağdurların savunulması gerekli olduğunda hukuki temsilci olarak görev yaparlar. Uyuşturucu davaları sırasında kesin delillere gerek duyulur. Maddi delillerin elde edilmesi ya da bilirkişi raporlarının mahkemeye sunulması süreçlerinde hukuka uygunluk ayrıca önem taşır.

Avukatların varlığı her tür dava söz konusu olduğunda önemlidir. Hukuki yanlışlıklar engellenmek istendiğinde ve kişilerin hakları savunulacağı zaman avukatlar görevalır. Bu sebeple de savunma makamının temsilcisi avukatlar önemli görevleri yerine getirirEsenyurt İcra Avukatı da icra davalarına yönelik olarak başarılı çalışmalar yapmaktadır. İcra iflas Hukuku çerçevesinde ele alınan bu davalarda profesyonel bir hukukçunun temsilciliğinde yol almak hak kayıplarını engeller.

Uyuşturucu Avukatlarına Neden İhtiyaç Duyulmaktadır ?

Uyuşturucu maddeler çeşitli biçimlerde suç işlenmesine aracı olur. Bu maddelerin satılması ya da kullanılması farklı cezaların alınmasına yol açar. Uyuşturucu maddeleri nakletmek, bulundurmak Türk Ceza Kanunu uyarınca suç olarak kabul edilir.

Her suç için de farklı bir ceza uygulaması olur. Bu tür suçlar nitelikli olarak işlendiğinde ise daha fazla ceza alınır. Uyuşturucu Avukatlarına Neden İhtiyaç Duyulmaktadır ? Sorulduğunda ise uyuşturucu maddelerle ilgili olarak işlenen suçlarda mahkemelerin uzun sürmesi ve kişilerin özgürlüğünü kısıtlayıcı süreçlerin yaşanması bu tür davaların önemli bir özelliğidir.

Uyuşturucu maddelerle ilgili olarak bir suç işlenmesi durumunda bu suçların başka suçlarla birlikte işlenmesi sık sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sebeple de uyuşturucu madde davaları iç içe geçmiş dava süreçlerine şahit olunmasına yol açabilir.

Esenyurt Uyuşturucu Avukatı yaşanabilecek her tür mağduriyetin en kısa sürede çözümlenmesi konusunda deneyim sahibidir. Sanık ya da mağdurların ihtiyaç duyacağı avukatlık hizmeti için profesyonel bir anlayışla hizmet vermektedir. Uyuşturucu maddelerle ilgili işlemen suçlarda verilecek hapis cezaları ve ağır para cezaları söz konusu olduğunda bu davalar sırasında avukatların varlığı gerekli olmaktadır. Bu sayede de karşılaşılabilecek hak kayıpları ya da yanlışlıkların önüne geçilebilir.

Uyuşturucu davalarına hangi avukat bakar?

Uyuşturucu suçundan yargılanan kişilerin davalarına Esenyurt Uyuşturucu Avukatları bakar.

Uyuşturucu suçu hangi mahkemede görülür?

Bu suçların davaları asliye ceza mahkemelerinde görülmektedir.

Yorum yapın

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button
ankara en iyi ingilizce kursu Avukat Tunc sudi tol Palma hukuk Avukat Ceyhun guvel Avukat Naci özkan Avukat Hakan mert Avukat Merve kolman Prodor Mustafa Kök Kayakocvib