Avcılar Kira Avukatı 2024

Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, sizleri Avcılar kira avukatı arayışlarınızda en iyi şekilde bilgilendiriyoruz.

Kiralama sözleşmesi, Türk Borçlar Kanunu’nda düzenlenen, bir mülkün geçici kullanımını amaçlayan ve tipik olarak akla gelen sözleşme örneğidir. Bu tür sözleşmelerde, malın sahibi olan kiraya veren taraf, malını bir kiracıyla kullanım için geçici olarak kiralamak üzere bir sözleşme yapar. Bu tür sözleşmelerin en yaygın ve tipik örneği, konut ve iş yeri kira sözleşmeleridir.

Sözleşme türü, taraflar arasında serbest sözleşme kuralı geçerlidir. Kanun koyucu, kira sözleşmesinin yazılı olarak yapılması gerekliliği koşulunu dahi getirmemiştir. Ancak, hem kiracının hem de kiraya verenin haklarının korunması ve olası yargı veya arabuluculuk sürecinde ispatlanması için kira sözleşmelerinin mutlaka yazılı olarak yapılması gereklidir. Ayrıca, hazır şablonlardan ya da emlakçılardan temin edilen kira sözleşmelerinin taraflar arasında kullanılarak imzalanmasının doğru bir uygulama olmadığını düşünüyoruz.

Hızlı İletişim

0551 081 77 10 info@kucukokka.av.tr Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blog No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Avcılar Kira Avukatı

Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar, gayrimenkul satışları ve kira bedellerinin öngörülemez bir şekilde değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır. Bu durum, kira uyuşmazlıkları ile ilgili dava açılmasına, icra takibi başlatılmasına veya tarafların ihtarname yoluyla harekete geçmesine neden olmaktadır.

Ayrıca, bu alanda arabuluculuk çalışmaları da bakanlık, meclis ve arabuluculuk daire başkanlığı tarafından yürütülmektedir ve biz de bu çalışmaları yakından takip etmekteyiz. Avcılar‘daki avukatlık büromuz, kira hukukunda uzman avukatlar ve çeşitli alanlarda deneyimli arabulucular ile hizmet vermektedir. Avukat Oğuzhan Küçükokka, kira hukuku konularını kapsayan inşaat hukuku alanında uzmanlık sertifikası ile arabuluculuk hizmetleri sunmaktadır.

Avcılar ilçesinde son yıllarda artan gayrimenkul inşası ile gayrimenkul hukuku ve kira hukuku popüler hukuk dalları haline gelmiştir. Bu alanda ise sıklıkla karşılaşılan dava türü çeşitli nedenlerle açılabilen tahliye davalarıdır. Tahliye davalarının nedenlerinin somut olayda oldukça titizlikle incelenmesi gereklidir. Aksi halde hak, zaman ve para kaybına neden olacaktır. Hukuk büromuzda müvekkillerimize ağırlıklı olarak Avcılar başta olmak üzere çevre ilçelere de tahliye davası avukatlığı hizmeti vermektedir.

Avcılar Kiracı Tahliye Davası Nasıl Açılır?

Kiracının ev ya da işyeri gibi kiralık alanlardan çıkarılabilmesi için açılan dava türü olan Tahliye Davası, son derece önemlidir. Ancak, bu davanın açılabilmesi için birtakım şartların yerine getirilmesi gereklidir ve bu şartların ispat edilmesi de zorunludur.

Aksi takdirde, açılan dava esastan reddedilir. Kiracının tahliyesi, Türk Borçlar Kanunu ve İcra İflas Kanunu gibi yasal mevzuatlarda düzenlenmiştir.

Tahliye Davası, kiralanan yerin veya davalının ikametgahının bulunduğu yer Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılır. Yargılama harç ve masrafları, kira sözleşmesinin yıllık bedeli üzerinden hesaplanır ve davacı tarafından dosya açılışında yatırılması gereklidir.

Ayrıca, davacının yazılı kira sözleşmesi ve tahliye nedenlerini içeren dilekçeyi ilgili adliyedeki tevzi bürosuna sunması gerekmektedir. Tahliye nedenlerini ispat etmek için gerekli bilgi ve belgelerin yanı sıra, tanık isimlerinin de dilekçeye eklenmesi gerekmektedir.

Avcılar Kira Avukatları Kimlerdir ?

Avcılar Kira avukatları, İstanbul barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar Kira davaları olan avukatlardır.

Avcılar En İyi Kira Avukatı Nasıl Bulunur ?

Avcılar En iyi Kira avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button
ankara en iyi ingilizce kursu Avukat Tunc sudi tol Palma hukuk Avukat Ceyhun guvel Avukat Naci özkan Avukat Hakan mert Avukat Merve kolman Prodor Mustafa Kök Kayakocvib