Avcılar Ceza Avukatı

Deneyimli ve alanında uzman profesyonel istanbul ceza avukatları kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu İstanbul Avcılar ceza avukatı olarak, sizleri ceza davaları konusunda bilgilendiriyoruz.

Av. Oğuzhan Küçükokka, stratejik tavsiye sağlama ve yüksek profilli vakalarda birçok başarı ile tanınmaktadır. Savunma avukatları olarak bilinen ceza avukatları, bir suçla itham edilen kişileri, kuruluşları ve tüzel kişileri savunmak için çalışırlar. Avcılar Ceza Avukatı büromuz, şiddet suçları, uyuşturucu suçları, hırsızlık, zimmete para geçirme ve dolandırıcılığa kadar çok çeşitli ceza davalarında müvekkillerini temsil ederler. Avcılar Ceza Avukatları ceza hukuku konusunda uzmanlaşmış bir avukattır ve özellikle ceza davalarında sanıkları temsil eder. Bir Ceza Avukatı, kendi isteğiyle suç ve ceza davalarını tercih eden bir hukuk uygulayıcısıdır. Devleti temsil eden avukatlar yani Cumhuriyet Savcıları Ceza Kanunlarının uygulanması için gerçekleri ve kanıtları dikkatli ve açık bir şekilde kayda geçirerek Mahkemelere yardımcı olurlar.

Hızlı İletişim

0551 081 77 10 info@kucukokka.av.tr Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blog No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Avcılar Ceza Avukatı

Ceza Avukatlığı, ceza usulünce, bir suç iddiası ile ilgili gerçeğin ortaya çıkarılması, suçlunun adil cezalandırılması veya rehabilite edici muamelesine izin verilmesine yardımcı olan resmi bir faaliyettir.

Ceza hukuku istenmeyen eylemleri yasaklar. Bu nedenle, bir suçun ispatı, bir eylemin kanıtını gerektirir. Davranış bilimciler bunu bir eylemin yeniden kullanılması veya suçlu eyleminin gerekliliği olarak nitelendirir. 

Ceza savunma avukatları, yasadışı olarak elde edilen kanıtları bastırarak veya usul ihlallerini gündeme getirerek bir davanın duruşma öncesi prosedürlerle reddedilmesini sağlayabilir.

Ceza yargılaması, özellikle birden çok suçlama ve birden çok sanık söz konusu olduğunda son derece karmaşık olabilir. Bir suç iddiasıyla muhatapsanız yasal bir temsilci yani avukat size yardımcı olabilir. 

Avcılar Ağır Ceza Avukatı

Ceza hukuku, yasama organları tarafından toplum düzenin korumasına yönelik koyulan kanunlara uyulmaması durumunda ve toplumda yaşayan kişi veya kişilerin hak ihlaline uğraması sonucunda bu ihlale neden olan kişi veya kişilerin cezalandırılmalarıyla ilgilenen hukuk dalıdır. Ceza işlemi uygulanmasının iki farklı amacı vardır.

Bunlarda bir tanesi suçlu kişinin hakkını kısıtlayarak adalet duygusunun gelişmesine yardımcı olmaktır. Bir diğeri ise suç işleyen kişilerin ıslahını sağlamaktır. Kişi, hakları kısıtlandığında doğası gereği acı çeker. Suçlu, yaşadığı bu acı duygusu ile suçlandığı davranışı bir daha yapmama eğilimi göstermeye yönelir. Bu sebeple, işlediği suçun derecesine bakılmadan her birey savunulma hakkına sahiptir. Bu uygulamanın amacı; suç işleyen kişinin suç işleme sebeplerini haklılaştırmak değildir. Bu uygulama suç işleyen kişiyi ıslah edebilme amacı gütmektedir.

Diğer hukuk dallarına kıyasla; ceza hukuku mahkemelerinde alınan kararlar, kişilerin hayatını daha çok etkilemektedir.

Küçükokka Hukuk Bürosu

Büromuzdaki ceza avukatı kadrosu 5237 sayılı Tür Ceza Kanunu’nda yer alan tüm ceza maddelerini içine alan bir hizmet sunmaktadır. Kasten öldürme- kasten yaralama, taksirle öldürme-taksirle yaralama, işkence, cinsel saldırı, çocuk cinsel istismarı, kişiyi özgürlüğünden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal, anayasayı ihlal gibi konular başta olmak üzere ceza hukuku alanına giren birçok konuyla Küçükokka Hukuk Bürosu ücretli danışmanlık sağlamaktadır, ücretsiz danışmanlık teklif etmeyiniz.

Hukuk Büromuzun en büyük görevi; kişinin özgürlüğünü ve sahip olduğu tüm hakları koruyucu savunma hazırlamaktır. Ceza davaları diğer dava türlerinden oldukça farklı bir özellik göstermektedir. Bunu sebebi ise ceza davalarının kişiye ve hukukun genel işleyişine etki etmesi sebebiyle daha kapsamlıdır. Bu sebeple bu davalara ceza hukuku ve davası alanında avukatlardan destek alınmalıdır.

Tüm ceza avukatlarına ait görevler olduğu gibi Avcılar Ceza Avukatına ait görevler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Müvekkillerinin tüm kişilik haklarını korumaları gerekmektedir.
  • Müvekkiline ayrıntılı bir savunma hazırlamak ve dava görülürken hazırladığı savunmayı mahkemeye sunması gerekmektedir.
  • Müvekkili adına dava konusu olan delilleri toplayıp mahkemeye sunması gerekmektedir.
  • Dava başlamışsa ve ilerleyen süreçte devralınıyorsa geçmiş duruşmalar hakkında araştırma yapması gerekmektedir.

Sorumluluklarımız

Avukat seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Seçeceğiniz avukatın dikkat etmeniz gereken en önemli özelliği, ceza davalarında tecrübe sahibi olması, olmalıdır.
  • Avukat sizlere tecrübe sahibi olduğunu söylüyor ise mutlaka referanslarının kimler olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Dikkat edilmesi gereken ve tecrübe kadar önemli olan bir diğer nokta ise avukatın iletişim konusundaki becerisidir.

Avukatlarımız, mahkemelerde cezai suçlamalarla karşı karşıya olan sanıkları temsil eder. Uygulama alanları arasında kefalet duruşmaları, yargılama, iptal duruşmaları, şartlı tahliye, temyizler ve mahkumiyet sonrası çözüm yolları bulunmaktadır. 

Hukuk Büromuz öncelikle vakayı araştırır ve tanıklarla görüşür. Araştırma içtihadı, tüzükler, suç kanunları ve usul hukukunun tamamına hakimdir. Savunma oluşturur ve vaka stratejisi geliştirir. 

Avcılar Ceza Avukatı olarak kasten adam öldürme, adam yaralama, evrak sahteciliği, dolandırıcılık gibi TCK’da geçen davalar olmak üzere çok geniş bir alanda hukuki hizmet vermekteyiz. Üstlendiğimiz davalarda dosyayı hazırlarken kapsamlı bir araştırma yapmakta ve zorlu davaları titizlikle yönetmekteyiz.

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button