Konya Boşanma Avukatı

Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, sizleri Konya boşanma avukatı arayışlarınızda en iyi şekilde bilgilendiriyoruz.

Geçmişe ait tüm alışkanlıklar ve kabul görülen tüm doğrular yenidünya düzeniyle birlikte değişime uğramıştır. Toplumun yapı taşı olan aile ise; bu değişimlerden nasibini alan en önemli kurum halini almıştır. Geçmiş dönemde insanlar geçimlerini tamamen beden güçlerini kullanarak sağlamışlardır. İş birliği isteyen bu yaşantıda kalabalık aileye sahip olmak en büyük avantajdı. Fakat sanayi devrimi ile birlikte üretimde makineleşme dönemine geçilmesi, insan gücüne olan ihtiyacın azalması ve şehirleşmenin artmasıyla birlikte kalabalık aileler, yerini çekirdek ailelere bırakmıştır. Bir tarım şehri olan Konya da bu durumdan nasibini alan şehirler arasında yer almıştır.

Konya Boşanma Avukatı

Büyüklerin bir arada olduğu aile birliğini esas alan düşünceler yerini egoist, ben merkezli düşüncelere bırakmıştır. Tahammül etme, uyum sağlama ve en önemlisi ise biz olma duygusu yerini ben olma duygusuna bırakmıştır. Bu düşünce ve duyguların yer aldığı bir aile tablosunda sorunlar oluştuğunda insanların aklına gelen ilk çözüm boşanmak olmaya başlamıştır. Büyükşehir belediyesi olarak oldukça kalabalık olan Konya’da da durum aynı olmuştur. Bu sebeple Konya’da boşanma avukatları ihtiyacı artmış hala da artmaya devam etmektedir. Sizler bu konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken sitede bulunan butonların içerisini gerekli bilgilerle doldurup sizi bilgilendirmek amacıyla aramamızı istediğiniz saati dilimini belirtmek olmalıdır. Adınız-soyadınız, telefon numaranız ve aranmak istediğiniz saat dilimi ise belirtmeniz gereken bilgiler arasında yer almaktadır.

Konya Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları ismi ile de örtüşerek, tarafların mal, mülk, velayet, nafaka gibi konularda tam bir anlaşma içerisine girerek, karşılıklı olarak çözüm bularak yaptıkları boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davaları çekişmeli boşanmanın aksine çok daha hızlı tamamlanmaktadır, maksimum 1 ay sürmektedir. Taraflar her konuda anlaştıktan sonra aralarında bir protokol haızrlayarak mahkemeye sunarlar ve mahkemede hür iradeleri ile boşanacaklarını belirttikten sonra anlaşmalı boşanma davası sonuçlanır. Boşanmak çiftler için yıpratıcı ve stresli bir süreç olabiliyor. Küçükokka Hukuk büromuz, uzun yıllardır Konya’da boşanma avukatlığı hizmeti vermektedir. Sayısız boşanma davası tecrübesine sahip olan büromuz, boşanmak isteyen müvekkillerin davalarını üstlenerek tecrübesini göstermektedir. Çocuk, nafaka, tazminat ya da farklı alanlardaki farklı talepleriniz titizlikle tarafımızdan dava dosyasına dâhil edilerek boşanma gerçekleştirilir. Konya’da uzun yıllardır faaliyet gösteren büromuzla iletişime geçerek boşanma avukatlığı ile ilgili bilgi alabilir, avukatlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Konya Çekişmeli Boşanma Avukatı

Konya çekişmeli boşanma avukatı, tarafların birliğe varıp anlaşamadıkları ve çekişmeli boşanma yoluna gittikleri davalarda görev alan avukatlardır. Çekişmeli boşanma davaları , boşanmak isteyen taraflar arasında daha uzun ve maliyetli bir dava olmakla beraber, daha uzun sürmektedir. Bazı davaların 3 yıl sürdüğü bile gözlemlenmiştir. Ayrıca çekişmeli boşanma davası sonucunda tarafların boşanma durumunda , mal ayrılığı davası da açılmalıdır. Boşanma Davaları;

  • Çekişmeli Boşanma Davaları (Tazminat, Nafaka, Velayet)
  • Anlaşmalı Boşanma Davaları (Protokol hazırlanması ve sürecin takibi)
  • Mal paylaşım Davaları
  • Yurtdışında Alınan Boşanma Kararlarının Türkiye’de Tanınması ve Tenfizi
  • Nafaka Artırma-Nafaka Azaltma Davaları
  • Nafakanın Kaldırılması Davaları
  • Mehir Senedine Yönelik Davalar
  • Ziynet Eşyalarına Yönelik Davalar
  • Soybağı Kurulması veya Reddi
  • Kadın İçin bekleme Süresini Kaldırılması Davaları

Şeklinde sıralanabilir.

Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davası aile birliğini sona erdirmek amacı ile , birbiri ile evli olan çiftlerden sadece birinin veya her ikisinin açtığı davalardır. Çiftlerden biri tek başına da davayı açabilir veya hemfikir olup ikisi birlikte de boşanma davası açılabilir. Boşanma davasını çiftlerden sadece bir tanesi tek taraflı açtığı takdirde, eğer diğer çift ile aralarında herhangi bir nedenden dolayı boşanma konusunda ihtilaf var ise çekişmeli boşanma, eğer çiftlerin ikisi de boşanma konusunda her hususta tam bir anlaşma içerisinde olursa anlaşmalı boşanma olarak zikredilir. Konya Boşanma avukatı olarak boşanma davalarının çekişmeli ve anlaşmalı olmak üzere iki grupta ele alındığını belirtmek isteriz. Boşanmaya karar verme sebepleriniz davanın içeriğini, sürecini hatta haklarınızı belirleyebilir. Aldatma, şiddet, özgürlüklerin kısıtlanması ya da benzeri birçok sebep boşanmanızın temelini oluşturabilir. Bunun yanı sıra karşılıklı anlaşarak da boşanabilirsiniz. Konya boşanma avukatı olarak bize aktardıklarınız üzerinden dava dosyası hazırlamaktayız. Bildiğiniz gibi boşanmanın içeriği evliliklere göre değişmektedir. Örneğin, çocuk varsa boşanmaya ek olarak bir de velayet davası açılmaktadır. Öte yandan nafaka ve tazminat için ekstra dosyalar, talepler hazırlanmaktadır. Boşanırken haklarınızı korumak, varsa hayati tehlikeyi ortadan kaldırmaya yönelik önlemler almak gerekmektedir. Konya boşanma avukatı hizmetimizden yararlandığınızda her şeyi çok yönlü şekilde ele alarak hareket etmekte ve davayı nihayetlendirmekteyiz. Bu konuda endişe yaşamadan hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.

Konya Boşanma Avukatları Kimlerdir ?

Konya boşanma avukatları, Konya barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar boşanma davaları olan avukatlardır.

Konya En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur ??

Konya En iyi boşanma avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Davayı Nasıl Etkiler?

Çekişmeli boşanma avukatı, boşanma protokolü, evililiğin iptali, mal tasfiyesi, nafaka gibi konularda çok önemli rol oynar.

Boşanma Avukatı Ne Kadar Ücret Alır ?

Boşanma avukatı ücretleri her ilin kendi barosunun belirlediği taban fiyatlarla belirlenir.

Konya Boşanma Avukatı Neler Yapar?

Boşanma protokolü, dava takibi, mal paylaşımı takibi, sözleşme hazırlama vb. işlemler yapar.

Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçin.

Call Now Button