Avcılar Nafaka Avukatı

Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, sizleri Avcılar nafaka avukatı arayışlarınızda en iyi şekilde bilgilendiriyoruz.

Geçinmek için gerekli olan şeylerin tamamı nafaka olarak adlandırılmaktadır. Kişinin geçindirmek zorunda olduğu kişilere mahkeme tarafından bağlanılan aylık nafaka olarak adlandırılmaktadır. Nafaka üç farklı koşul içerisinde de talep edilebilir. Boşanma davasından önce, boşanma davasının yapıldığı süreçte ve boşanma davası bittikten sonra olan süreç bu üç koşul içerisinde yer almaktadır. Küçükokka Hukuk Bürosuyla iletişime geçerek Avcılar nafaka avukatı tercih etmeniz ve nafaka ödeme şartlarının oluşması durumunda talep eden tarafa nafaka ödenmesi kabul edilecektir.

Hızlı İletişim

0551 081 77 10 info@kucukokka.av.tr Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blog No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Avcılar Nafaka Avukatı

Avcılar nafaka davası avukatı arayanlar uzun yıllara dayanan tecrübemizden yararlanmakta ve boşanma davalarının en önemli konularından biri olan nafaka problemini yasal zeminde çözmektedir. Hukuk büromuz, boşanma davalarında ya da boşanma gerçekleştikten sonra talep edilen nafaka davalarında hukuki destekçiniz olmaktadır. Nafaka, mahkeme kararıyla resmileştirilen eski eşin, eski eşe ödemekle yükümlü olduğu aylıktır. Nafaka kendi içinde çeşitlere ayrıldığından hukuk bürosu olarak Avcılar nafaka avukatı ihtiyaçlarına çözüm sunmaktayız.

Önceden hükme bağlanan nafakalar hakkında bazı davalar açılmaktadır. Bunlarla ilgili gerekli bilgiler aşağıdadır. Nafaka Artırım Davası Geçmiş dönemlerde bağlanmış olan nafaka geçen zamanla birlikte ihtiyaçları karşılamıyor olabilir.

Bu durumda nafaka artırım davası açılır. Nafaka Eksiltme Davası Yukarıda belirtilen durumun tam aksine geçmiş dönemde nafaka bağlanan kişinin ekonomik durumu düzelmiş ise; nafaka veren tarafından nafaka eksiltme davası açılır.

Nafakanın Kaldırılması Davası Nafaka alan eşin yeniden evlenmesi durumunda, nafaka veren eş nafakanın kaldırılması davası açabilir. Bunun yanı sıra nafaka alan eşin ekonomik durumunun iyileşmesi durumunda yine bu dava açılabilir.

Nafaka Türleri

Nafaka türleri üç ana grupta incelenmektedir. Bunlar;
Tedbir nafakası: Boşanma davası henüz sonuçlanmamışken, devam ederken hâkimin önlem amacıyla geçici olarak hüküm verdiği nafaka türüdür. Boşanma davası sürecinde taraflardan herhangi birinin maddi zorluk yaşaması halinde kişinin, varsa çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere mahkemenin belirlediği miktarda aylık ödemesi yapılmaktadır. Tedbir nafakası genellikle boşanma davası sürecinde konu olmaktadır ancak boşanma davası öncesinde de talep edilebilmektedir.

Yoksulluk nafakası: Yoksulluk nafakası boşanma kararı alındıktan sonraki süreçte, dava devam ederken maddi anlamda yoksulluğa düşecek olan ve daha az kusurlu olan tarafın talep edebileceği nafaka türüdür.

İştirak nafakası: Çocuklu çiftlerin boşanma davalarında söz konusu olan nafaka türüdür. İştirak nafakası, çocuk ya da çocukların velayetinin verildiği eşe, velayeti alamayan eş tarafından temel yaşam masraflarının ödendiği aylıktır. Bu nafaka türünde tarafların kusur hali gözetilmemektedir. Çocuk için nafaka olarak bilinen nafakada, çocukların sağlıklı ve düzenli yaşam sürdürmesi ön planda tutulmaktadır.

Boşanma davası nafaka avukatı arayan Avcılar’dan müvekkillerimiz, boşanmaya karar verdikten sonra tüm nafaka türleri hakkında detaylı bilgi almakta ve sürecin nasıl ilerlemesi gerektiğiyle ilgili danışmanlık, avukatlık hizmetlerimizden yararlanmaktadır.

Yoksulluk İştirak ve Tedbir Nafakası

Bakıma muhtaç olan taraf nafaka ödemekle yükümlü olarak kabul edilen taraftan boşanma davası sona erdikten sonra süresiz nafaka talebinde bulunabilir. Fakat bunun için bir şart vardır. O şart ise nafaka talep eden tarafın ağır kusurlu olmaması gerekmektedir. Bu ağır kusurdan kasıt ise; eşi aldatmak gibi nafaka alımını engelleyici davranışlardır. İstenilen nafaka bedelini alabilmek için öncelikle ağır bir kusura sahip olunmamalıdır. Bunun yanı sıra Avcılar nafaka avukatı kadrosunda yer alan tecrübeli ve işinde iyi olan avukatlar tercih etmeniz durumunda şansınız artacaktır

İştirak Nafakası

Bu nafaka türünün temelinde Türk Medeni Kanunu’nun 327.maddesinde yer alan hüküm yatmaktadır. Bu hükümde derki; çocuğun korunması, barınması, eğitimi için gereken giderleri çocuğun ana ve babası karşılamalıdır. Tarafların boşanması durumunda çocuğun velayetini alan taraf diğer taraftan çocuğun bakımı için gerekli parayı talep eder. Talep ettiği bu para ise iştirak nafakası olarak adlandırılır.

Tedbir Nafakası

Yukarıda bahsedilen nafakalar ile tedbir nafakası arasındaki en önemli fark; tedbir nafakası, boşanma davası sonuçlanmadan dava süreci boyunca verilmesidir. Boşanma davasının ne kadar zaman alacağının bilinmediği durumlarda, ihtiyaç duyan tarafı mağdur etmemek adına, boşanma süresi boyunca verilmesi öngörülen nafaka türüdür. Gerekli bilgiler için Küçükokka Hukuk Bürosu sitesinde bulunan iletişi butonundaki bilgileri doldurabilir ve talep ettiğiniz saat diliminde sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Yardım Nafakası

Yardım edilmemesi durumunda yoksulluğa düşecek olan altsoyu ve üstsoyu ile kardeşlerine nafaka vermekle yükümlü olan kişiler vardır. Bu nafakanın zamanla kişilerin sosyal, ekonomik durumlarına göre miktarı azalabilir ya da artabilir. İhtiyaç duyulmaması durumunda tamamen kaldırılabilir.

Avcılar nafaka avukatı kadrosunda yer alan nafaka avukatlarından yararlanabilmek amaçlı nafaka başvurusu yapma hakkına sahip olan kişiler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Ayrıldığı eşinden daha düşük geliri olan kişiler,
 • Hiç geliri olmayan kişiler,
 • Ev hanımları,
 • Çocuğun velayetini alan e, diğer eşten nafaka talep edebilir,
 • Çalıştığı halde boşanma döneminde işinden çıkarılmış olanlar,
 • Düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler,

Nafaka talebinde bulunamayacak kişiler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Boşandığı eşine karşı ondan daha fazla ağır kusura sahip kişiler. Örneğin; aldatmak ağır kusur sayılır.
 • Velayet hakkına sahip olmayan kişiler
 • Boşandıktan hemen sonra tekrar evlilik yapan kişiler
 • Gelir durumu iyi olan kişiler; gayrimenkulü olan kişiler
 • Boşandığı eşiyle arasında gelir farkı bulunmayan aynı ekonomik koşullara sahip olan kişiler

Avcılar Nafaka Avukatları Kimlerdir ?

Avcılar Nafaka avukatları, İstanbul barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar Nafaka davaları olan avukatlardır.

Avcılar En İyi Nafaka Avukatı Nasıl Bulunur ?

Avcılar En iyi ceza avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button
ankara en iyi ingilizce kursu Avukat Tunc sudi tol Palma hukuk Avukat Ceyhun guvel Avukat Naci özkan Avukat Hakan mert Avukat Merve kolman Prodor Mustafa Kök Kayakocvib