Avcılar İdare Avukatı

Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, sizleri Avcılar idare avukatı arayışlarınızda en iyi şekilde bilgilendiriyoruz.

İdare hukuku özel kişi ve kurumların devlete ait olan kurumlardaki kamu tüzel kişileri arasındaki işlemlerle ilgilenir. Kısacası özel kişiler ile devlete at kurumlar arasında yaşanan sorularla ilgilenir. Örneğin; özel kişiler veya özel kurumlar; devlet kurumları tarafın yapılan işlere karşı dava açabilirler. Böyle bir dava söz konusu olduğunda sizi devlete karşı uzman kişilerin savunması çok daha uygun olacaktır. İletişim sayfamızdan bize ulaştığınızda sizlere bilgilerini vermiş olduğunuz numaradan talep ettiğiniz saat dilimi içerisinde ulaşacağız. Sonrasında uzman kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Avcılar idare avukatı personelimizden yararlanmanız sağlanacaktır.

Hızlı İletişim

0551 081 77 10 info@kucukokka.av.tr Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blog No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Avcılar İdare Avukatı

İdarelerin işlem ve eylem sınırlarını belirleyen İdare Hukuku, idareler sınırları dışına çıktığında veya yasalarla belirlenmiş eylemler haricinde bir eylem yaptığında yaptırım uygular. İdare kanunu bu anlamda kişilerin kurallara ve ilkelere uymakla yükümlü olduğu bir alandır. Anayasaya göre idareler işlem ve eylemlerinde kurallara aykırı davrandığında tüm aykırı davranışlara karşı dava açılabilmektedir. Avcılar idare avukatı arayan kişiler genellikle hukuka aykırı işlem ve eylemlerden doğan uyuşmazlık sebebiyle hukuk yolunu tercih eden kişilerdir. Avcılar İdari dava avukatı hizmeti veren büromuz Küçükokka Hukuk, konuyla ilgili tecrübelerini yasal temsilciliklerini üstlendiği müvekkillerine sunmakta ve süreçle ilgili gereken takibi şeffaf şekilde gerçekleştirmektedir.

İdari Dava Nasıl Açılabilir?

İdare mahkemesi, Vergi Mahkemesi ve Danıştay; idari dava açılabilecek yargı organlarıdır. İdari dava açabilmek için idari işlemin yapılmış olduğu yerde bulunan mahkemeye başvurulmalıdır. Mahkemeye başvururken dilekçe ile gerekli harç ücreti hazırlığınızı yapıp öyle başvurmalısınız.

İdari dava; hükümete, valiliğe, kaymakamlığa, bakanlığa belediyelere, devlete bağlı kurum ve kuruluşlara karşı açılabilir. Avcılar idare avukatı bu davalarda sizi savunacak olan kişidir.

İdare İptal Davası

İptal davası açılabilecek kamu kurumları ve gerekli uygulamalar şunlardır: Kentsel dönüşüm kararı, kamulaştırma kararı, ruhsat iptali, kamu ihalesi, kamu idaresinin imar uygulamasıdır.

Bunların yanı sıra 5393 sayılı Belediye Kanunu’nda yer alan belediye encümeninin vermiş olduğu cezaları içeren idari işlem ve gibi sınırsız sayıda idari işlem ve eylemlere açılan davalardır.

İdarenin yapmış olduğu işlem ve eylemleri sebebiyle özlük hakları zarara uğrayan kişilerin idareye karşı açmış olduğu maddi ve manevi tazminat davasıdır.

İdari Sözleşmelerden Kaynaklanan Davalar

Toplumun ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı yapılan idari sözleşmeler vardır. Kamu hizmetinin yerine getirilmesi amaçlanan bu sözleşmelerde bazı uyuşmazlıklar ortaya çıkabilir. Bu uyuşmazlıkları gidermek amaçlı açılan davalara idari sözleşmeden kaynaklanan davalar denir. Bu tür davalarda uzman biri tarafından savunmak haklarınızı daha sağlam temeller üzerine alıp korumanızı sağlayacaktır. Bu sebeple sizleri, Küçükokka Hukuk Bürosunda verilen uzman avukatların yer aldığı Avcılar idare avukatı personel kadromuzdan destek almanız için sitemize davet ediyoruz. Sitemizde yer alan ayrıntılı açıklamalar ve sizlere ulaşmamızı sağlayacak bilgileri bilgi butonuna eklemeniz dahilinde sizlere destek sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Avcılar İdare Avukatları Kimlerdir ?

Avcılar İdare avukatları, İstanbul barosuna bağlı olarak çalışan ve özellikle yöneldiği alanlar idari hukuk davaları olan avukatlardır.

Avcılar En İyi İdare Avukatı Nasıl Bulunur ?

Avcılar En iyi idare avukatı, mesleğinin ahlaki ve teknik tüm gerekliliklerini bilip uygulayan ve müvekkilinin hakkını son damlasına kadar gözeten avukattır.

Avcılar İdare Avukatı Ne İş Yapar?

İdari İşlemlerin İptali Davaları İdari İşlemlerden Doğan Tam Yargı Davaları Kamulaştırma Davaları İdare tazminat davaları İdari sözleşmelerden doğan davalar İhale hukukuyla ilgili davalar Hukuka aykırı idari işlemlerin iptali ile ilgili davalar İdari para cezalarına itiraz ve iptal davaları Memur davaları

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button
ankara en iyi ingilizce kursu Avukat Tunc sudi tol Palma hukuk Avukat Ceyhun guvel Avukat Naci özkan Avukat Hakan mert Avukat Merve kolman Prodor Mustafa Kök Kayakocvib