Bakırköy Boşanma Avukatı

Boşanma, aile birliğinin temelden sarsılması durumunda eşlerin başvurduğu hukuki bir yoldur. Aile Mahkemeleri aracılığı ile boşanma davaları görülürken bu davalar anlaşmalı veya çekişmeli olarak seyredebilir. Anlaşma sağlanması durumunda eşlerin ortak kararına uygun davranılırken çekişmeli durumlar oldukça karmaşıktır. Bakırköy Boşanma Avukatı anlaşma veya çekişme süreçlerinde profesyonel anlamda danışmanlık veren bir hukukçudur.

Boşanma davalarını ilgilendiren çeşitli sorunlar bulunur. Bu tür problemlerin dava sürecinde ele alınması gerekirken bazı durumlarda eşler dava öncesinde de sorunlara ortak çözüm üretebilir.

Evlilik birliği toplum için önem taşır. Ailenin toplum açısından taşıdığı bu öneme istinaden de devlet tarafından korunmak istendiği görülür. Devlet aileyi hukuk kuralları aracılığı ile korur. Bu sebeple de eşler evlenme kararını bağımsız olarak alabilirken ayrılma karaları için devletin mahkemelerine başvurmak zorundadır. Boşanma kişi iradesine bırakılmayan bir eylemdir. Aile Mahkemeleri aracılığı ile hâkim kanaatine göre boşanma gerçekleşebilir.

Bakırköy Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma davalarında anlaşma veya çekişmeye bağlı olarak süreç şekillenir. Bakırköy Boşanma Avukatı Ücreti belirlenirken davanın niteliğine bağlı olarak hareket edilmektedir. Anlaşmalı davalar kısa sürede sonuçlanırken çekişmeli davalarda daha uzun mahkeme süreçlerine şahit olunur.

Çekişmeli davaların karmaşık hale gelme ihtimali bulunurken bu tür davalarda delillere de gerek olabilir. Delillerin hukuka uygun elde edilmesi ve mahkemeye sunulması da işin ayrı bir boyutudur.

Bakırköy Boşanma Avukatı ile temsil edilmek tarafların haklarının korunması ve savunulması gerekli olduğunda önemli hale gelir. Avukatların varlığı her tür dava için önem taşır. Savunma makamı olarak da adlandırılan hukukçular çeşitli davalar söz konusu olduğunda hukuki destek verirler. 

Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında çekişmenin yaşanması dava açısından uzun sürmeye işaret eder. Bu tür bir durumda eşler asgari müşterekler konusunda çatışma yaşayabilir. Velayetin kimde olacağı ya da nafaka gibi çeşitli konuların açıklığa kavuşması mahkeme sürecinde belli olur. Velayet aşamasında hâkim çocuğun üstün yararını gözeterek hareket ederken ana babanın ekonomik ve sosyal koşulları da dikkate alınır. Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatı bu tür davalar için profesyonel bir hukukçudur.

Bakırköy Boşanma Avukatı aracılığı ile alınacak hukuki destek istenilen sonuçların elde edilebilmesi için yardımcıdır. Bu sebeple kendisinin mesleki tecrübelerinden yararlanılabilir. Boşanma davalarının sonuçları yalnız eşleri ilgilendirmezken bu sonuçtan çocukların da zara görmemesi için gerekli çabanın sarf edilmesi gerekir. Hukuk kuralları aracılığı ile aile birliği koruma altına alınırken dava süresince evlilik birliğinin devam ettiği fikrinden hareketle çeşitli koruyucu önlemler alınabilir.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davalarının önemli yanlarından biri de mahkeme öncesinde eşlerin ortak karar almasıdır. Bu tür davalar kısa sürede sonuçlanması ile dikkat çeker. Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı mahkeme öncesinde alınacak hukuki destek konusunda deneyimlidir. Boşanma davaları için Aile Mahkemesi’ne dilekçe verilmesi gerekir. Anlaşma protokolü de bu dilekçe ile birlikte verilirken eşlerin anlaşması yazılı olarak sunulur.

Hâkim mahkeme sırasında eşleri dinlemek ister. Bunun için de yazılı beyanların sözlü olarak ifadesi gerekli olur. Eşler ayrı ayrı ya da birlikte hâkime irade beyanında bulunurlar. Bu sayede de eşlerin kendi hür iradeleri ile ayrılma kararı aldıklarına dair hâkimde bir kanaat oluşması gerekir.

Bakırköy Boşanma Avukatı anlaşma sürecinde ortaya çıkabilecek pürüzleri engelleyebilecek bir öngörüye sahiptir. İleride karşılaşılacak problemlerin giderilebilmesi açısından hukuki destek alınması önemlidir. Bu sebeplerle de avukat desteğine gerek duyulduğunda profesyonel hukukçularla çalışılması önerilir.

Baro kimlere ücretsiz boşanma avukatı verir?

Maddi olarak durumu olmayan kişilere baro avukat tahsis etmektedir.

Avukat olmadan boşanma davası açılır mı?

Evet. Şahsi olarak gidip dilekçe vererek dava açabilirsiniz. Ancak boşanma davalarında mal paylaşımı ve nafaka konuları çok hassas konulardır. Hata yaptığınızda yüzbinlerce lira zarara uğrayabilirsiniz.

Yorum yapın

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button