Esenyurt Boşanma Avukatı

Evlilik birliği eşlerin ortak kararı doğrultusunda kurulur. Evlilik birliği sürerken eşler çeşitli nedenlere bağlı olarak anlaşmazlık yaşadıklarında ve birliğin temelden sarsılması durumunda ayrılık kararı alınması kaçınılmaz olur. Ayrılık kararını belirleyen pek çok etmen bulunur. Aldatma, şiddetli geçimsizlik ya da anlaşmakta zorlanma gibi nedenler ayrılık kararına yol açabilir. Esenyurt Boşanma Avukatı boşanma davaları konusunda deneyimli hukukçulardan biridir.

Eşler evleneceği zaman özgür iradeleri ile karar verebilir. Bunun yanında ailenin toplum için önemli bir yapı taşı olması nedeni ile ayrılık kararı aldıklarında iradelerini onaylatmak için mahkemelere başvuru yapmak zorundadırlar. Bu durumda da Aile Mahkemeleri aracılığı ile boşanmalar gerçekleşir. Hâkim tarafların kararlarını dinleyen kişidir ve boşanmanın anlaşmalı veya çekişmeli olmasına bağlı olarak hareket eder. Anlaşmalı davalar sırasında eşlerin irade beyanlarını hâkim huzurunda sözlü olarak da yapması gerekir. Yazılı olarak sunulan bu talep aynı zamanda sözlü olarak dile getirilmek zorundadır. Eşler sözlü irade beyanı sırasında birlikte veya ayrı ayrı hâkim huzuruna çıkar.

Esenyurt Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma davaları anlaşmalı veya çekişmeli olarak seyredebilir. Anlaşmalı davalarda tarafların ortak asgari müşterekler üzerinde fikir birliğine vardığı görülür. Çekişmeli boşanma davaları içinse bu durum maalesef geçerli değildir. Bu sebeple de uzun süren çekişmeli davaların seyri biraz daha karmaşıktır. Esenyurt Boşanma Avukatı Ücreti davanın niteliğine uygun olarak belirlenir. Her davanın ihtiyaçları farklıdır ve süre bakımından da değişiklik gösterir. Bu sebeplerle de davalarda avukatlık ücretini belirleyen birçok etmen bulunur.

Boşanma davaları ile ilgili olarak tanık beyanları da önemlidir. Bu sebeple de şahitlerin dinlenmesi ya da mahkemeye farklı delillerin sunulması gerekli olduğunda hukuki destek almak hak kayıplarını engeller. Esenyurt Boşanma Avukatı müvekkillerinin haklarını koruyabilecek yetkinlikte bir hukukçudur. Avukatlar her tür davaya girebilirken ceza davaları kapsamında görülen uyuşturucu davaları içinde hukuki danışmanlık gerekli olduğunda Esenyurt Uyuşturucu Avukatı ile çalışılabilir. Bu tür davaların ağır yaptırımlarla sonuçlanması ceza davalarını önemli hale getirmektedir.

Esenyurt Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında süreci uzatan durumlardan biri de eşler arasında ortaya çıkan anlaşmazlıklardır. Bu durum davanın çekişmeli olarak adlandırılmasına yol açar. Esenyurt Çekişmeli Boşanma Avukatı davanın çekişmeli olarak görüleceği durumlarda tüm süreçlere hâkim bir avukattır.

Esenyurt Boşanma Avukatı ile temsil edilmek hak kayıplarının engellenmesi için gereklidir. Hukuki yanlışlıkların önüne geçilmesi gerektiğinde savunma makamının temsilcisi avukatlar önemli sorumluluklar üstlenir. Çekişmeli davalarda eşler genellikle çocukların velayeti ya da mal paylaşımı ve nafaka gibi konularda anlaşamaz. Çocukların velayeti konusunda hâkimin vereceği karar çocuğun üstün yararı gözetilerek alınır.

Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı davalarda eşler dava öncesinde ortak kararlarına uygun bir protokol hazırlayıp mahkemeye sunar. Bu sürecin profesyonel bir bakış açısına ihtiyacı olurken ileride ortaya çıkabilecek sorunların önlenebilmesi bu sayede mümkündür. Esenyurt Anlaşmalı Boşanma Avukatı anlaşmalı boşanma davalarında eşlerin haklarını koruma konusunda da tecrübelidir.

Boşanma davalarının önemli bir konusu da varsa çocukların durumudur. Velayet, nafaka ya da mal paylaşımı gibi pek çok konu bu davalarda önceden eşler arasında görüşülerek anlaşma sağlandığında mahkeme süreci de kısa olur. Esenyurt Boşanma Avukatı anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları konusunda belirli bir deneyime sahip hukukçular arasında yer alır. Boşanma davaları için Aile Mahkemesi’ne dilekçe vermek sureti ile başvuru yapılması gerekir. Bu sürecin hukuki destek alınarak atlatılması davanın seyri açısından önem taşır. Avukatlara davalar sırasında duyulan ihtiyaç kişi haklarının korunabilmesi açısından önemlidir.

Boşanmak İçin Avukat Tutmak Şart mı?

Hayır avukat tutma zorunluluğu yoktur. Fakat davayı kazanma şansınızın arması için işinde uzman bir boşanma avukatı tutabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanmada avukata gerek var mı?

Hayır avukat tutma zorunluluğu yoktur. Fakat davayı kazanma şansınızın arması için işinde uzman bir avukat tutabilirsiniz.

Yorum yapın

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button
ankara en iyi ingilizce kursu Avukat Tunc sudi tol Palma hukuk Avukat Ceyhun guvel Avukat Naci özkan Avukat Hakan mert Avukat Merve kolman Prodor Mustafa Kök Kayakocvib