Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Aile, toplum için oldukça önemli kabul edilen bir kurumdur. Toplumun en temel yapı taşlarından biri olan aile, korunması gereken bir oluşumdur. Bu sebeple de devletin kanunları aracılığı ile ailenin korumaya alındığı görülür. Kişiler evlenirken iradi olarak hareket edebilirken ayrılık kararı alınması durumunda bu kararı devlet kurumlarına onaylatmadan resmileştiremezler. Bu sebeplerle de mahkemelere başvuru zorunluluğu bulunur. Küçükçekmece Boşanma Avukatı boşanma davalarının tüm süreçlerine hakimdir.

Boşanma davaları anlaşmalı veya çekişmeli olarak görülür. Eşler arasında ortaya çıkan anlaşmazlığın boyutlarına bağlı olarak ve kişiler arası iletişimin de doğal bir sonucu olması nedeni ile boşanma kararı iki türlü sonuç ortaya çıkarır. Anlaşma veya çekişme bu sürecin bir parçasıdır. Sürecin profesyonel bir avukatla takip edilmesi ise kişi hakları için önemlidir.

Küçükçekmece Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma davalarının süresini belirleyen unsur anlaşmalı ya da çekişmeli olarak sonuçlanmasıdır. Anlaşmalı bir davanın kısa sürdüğü görülürken çekişmeli davalarda süreç uzun olur. Küçükçekmece Boşanma Avukatı Ücreti ise davanın seyrine bağlı olarak şekillenir. Anlaşmalı davalarda eşlerin asgari müşterekler konusunda ortak karar aldıkları görülür. Bu sebeplerle de dava süreçleri daha kısa olur.

Dava öncesinde bir araya gelen eşler velayet, nafaka ya da mal paylaşımına yönelik olarak verdikleri kararları kayıt altına alırlar. Dava sırasında ise hakim tarafları dinlemek istediğinde birlikte ya da ayrı ayrı hakim karşısında yazılı beyanlarını sözlü olarak da ifade ederler.

Küçükçekmece Boşanma Avukatı tarafından temsil edilmek kişi hak kayıplarını engelleyici bir durumdur. Bu sebeplerle de hukuki konularda avukatların varlığı önemli hale gelir. Avukatlar aracılığı ile ortaya çıkabilecek hukuki yanlışlıkların önüne geçilebilmesi de mümkündür. Hukuki konularda danışmanlık gerekli olduğunda Küçükçekmece Uyuşturucu Avukatı pek çok dava konusunda tecrübeleri ile öne çıkmaktadır.

Küçükçekmece Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma davasının çekişmeli görülmesi durumunda süreçlerin daha uzun ve karmaşık olması kaçınılmaz hale gelir. Bu sebeple de Küçükçekmece Çekişmeli Boşanma Avukatı tarafından temsil edilmek hakların savunulabilmesi için önem taşır. Çekişmeli davalarda sorun olarak ortaya çıkan birçok konunun varlığı nedeni ile hukukçulardan danışmanlık alınması kaçınılmaz olur.

Bu tür davalar görülürken tanıkların dinlenmesi de gerekli olur. Şahitler boşanma davalarının önemli kanıtları arasındadır. Çekişmeli davalarda çeşitli şekillerde deliller vasıtası ile tarafların savunulması gerekli olabilmektedir. Boşanma davalarının açılmasının birçok nedeni olur. Aldatma, şiddetli geçimsizlik gibi sebepler ilk akla gelenler arasında yer alır.

Boşanma davaları sırasında ortaya çıkan velayet, nafaka ya da mal paylaşımı gibi birçok konu eşleri ilgilendirmesi açısından önemlidir. Bu sorunların deneyimli hukukçular nezaretinde çözümlenmesi gerekir. Küçükçekmece Boşanma Avukatı boşanma davalarında deneyimli bir hukukçudur. Boşanma davalarında çocukların durumu önemli problemlerden biridir. Velayet konusu dikkate alınırken de çocuğun üstün yararına uygun olarak karar verilmesi zorunludur.

Küçükçekmece Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları daha kısa sürede sonuçlanan türdedir. Bu sebeple de dava öncesinde eşlerin ortak kararına uygun bir anlaşma protokolü hazırlanır. Bu tür protokollerin hazırlanması aşamasında ise ileride ortaya çıkabilecek tüm ayrıntıların dikkatli bir bakış açısı ile ele alınması gerekir. Küçükçekmece Anlaşmalı Boşanma Avukatı bu tür davalar konusunda deneyimlidir.

Küçükçekmece Boşanma Avukatı eşlerin ayrılma kararı almaları durumunda kendisinden danışmalık alabilecekleri profesyonel bir hukukçudur. Bu sebeple de her tür dava konusunda kendisinden güvenle hizmet alınabilir. Avukatlar belirli bir konuda uzmanlık sahibi olmadıkları gibi her tür davaya girebilme yetkinlikleri bulunur. Bu sebeple de başarılı bir Bakırköy Boşanma Avukatı gibi hukukçudan çeşitli davalarda hukuki destek alınması kişi haklarının korunabilmesi için önem taşır.

Boşanma avukatı ücreti ne kadar?

2024 yılında boşanma dava masrafları 20.000 TL’den başlamaktadır.

Boşanmak için avukat tutmak şart mı?

Avukat tutma zorunluluğu yoktur. Fakat dava seyrinin sizden yana sonuçlanması için bilen bir kişiden yardım almanız faydanıza olacaktır.

Yorum yapın

Avcılar Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E5 Yanyol Cd. Ataköy Towers A Blok No:109 AVCILAR / BAKIRKÖY / İSTANBUL

Call Now Button