Koronavirüs’ün Boşanma Davalarına Etkisi

Küçükokka Hukuk Bürosu olarak çiftlerin son zamanlarda artan boşanma isteklerini korona virüs salgınıyla bağdaştırıyoruz. Korona virüs pandemi sürecinde dünya genelinde çoğu ülkede sokağa çıkma yasakları ve birtakım kısıtlamalar uygulandı. Bunun yanı sıra kapanan veya faaliyetine ara veren işletmeler dolayısıyla binlerce insan işsiz kaldı.

Bunlar da aile arasında çeşitli gerginliklere sebebiyet verdi. Salgın döneminde ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde boşanma davalarında ciddi bir artış söz konusu. Sürekli bir arada olmak insanların birbirlerine tahammül sınırlarını zorlayabiliyor.

Evde kalınan ve sosyalliğin önemli derece azaldığı bu kriz dönemleri, insanların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebiliyor ve insanlar sağlıklı iletişim kurmada zorluk yaşıyor. Boşanma davalarındaki artışta çiftlerin en yaygın boşanma sebepleri arasında “şiddetli geçimsizlik” olduğu görülüyor.

Bu tarz kriz dönemlerinde boşanmaların yanında şiddet olayları da artış gösterebiliyor. Şiddet, evlilik kurumu içerisinde görüldüğü zamanlarda da boşanma davalarını etkileyen önemli bir faktör. Bu salgın döneminde profesyonel bir hukuk danışmanlığına ihtiyacınız olursa Av. Oğuzhan Küçükokka’nın hizmet verdiği Küçükokka Hukuk Bürosu’na gelerek hukuki sürecin nasıl işlediğine dair bilgi alabilir ve sorununuzu çözmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman olan avukatlarla iş birliği yapmak istiyorsanız Boşanma Avukatı bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

İletişim Bilgileri

Akabe Mah. Yeniceler Cad. My Office A2 Giriş No: 408 Karatay/KONYA

Call Now Button
mersin avukat mersin avukat adana avukat Avukat Hakan mert izmir avukat libertas hukuk konya avukat istanbul avukat Eskişehir boşanma avukatı