parallax background

Ceza Avukatı Konya

Küçükokka Hukuk Bürosu Ağır Ceza Avukatları

Ceza Avukatı İletişim

Ceza Davaları ve Ağır Ceza Davaları


Küçüokka Hukuk Bürosu olarak, ceza davaları ve ağır ceza davaları kapsamında profesyonel kadrosu ile en iyi ağır ceza davası avukatı hizmetleri vermekteyiz. İletişim sayfamızdan alacağınız bir randevu ile Ağır ceza davası avukatı arayışlarınıza en iyi şekilde çözüm olmak misyonu ile hareket ediyoruz.


 
 
law home icon 05

Konya Ceza Avukatı - Konya Ağır Ceza Avukatı

Ceza hukuku, yasama organları tarafından toplum düzenin korumasına yönelik koyulan kanunlara uyulmaması durumunda ve toplumda yaşayan kişi veya kişilerin hak ihlaline uğraması sonucunda bu ihlale neden olan kişi veya kişilerin cezalandırılmalarıyla ilgilenen hukuk dalıdır. Ceza işlemi uygulanmasının iki farklı amacı vardır. Bunlarda bir tanesi suçlu kişinin hakkını kısıtlayarak adalet duygusunun gelişmesine yardımcı olmaktır. Bir diğeri ise suç işleyen kişilerin ıslahını sağlamaktır. Kişi, hakları kısıtlandığında doğası gereği acı çeker. Suçlu, yaşadığı bu acı duygusu ile suçlandığı davranışı bir daha yapmama eğilimi göstermeye yönelir. Bu sebeple, işlediği suçun derecesine bakılmadan her birey savunulma hakkına sahiptir. Bu uygulamanın amacı; suç işleyen kişinin suç işleme sebeplerini haklılaştırmak değildir. Bu uygulama suç işleyen kişiyi ıslah edebilme amacı gütmektedir.Diğer hukuk dallarına kıyasla; ceza hukuku mahkemelerinde alınan kararlar, kişilerin hayatını daha çok etkilemektedir. Bu sebeple böyle bir durumla karşılaşan kişi avukat seçimi yaparken en iyi ceza avukatını ya da en iyi ağır ceza avukatını tercih etmelidir. Avukat tercih etmemesi durumunda özgürlüklerini kısıtlayıcı cezalar alma ihtimali çok daha yüksek olur. Diğer hukuk dallarında olduğu gibi, kişinin avukatsız bir şekilde işlemleri kendisinin halletmesi, gibi bir durum söz konusu değildir. Bu durumun başınıza gelmiş olma ihtimali durumunda uzman bir ceza avukatından yardım almanız gerekir.Konya ceza avukatı uzman kadrosu 5237 sayılı Tür Ceza Kanunu’nda yer alan tüm ceza maddelerini içine alan bir hizmet sunmaktadır. Kasten öldürme- kasten yaralama, taksirle öldürme-taksirle yaralama, işkence, cinsel saldırı, çocuk cinsel istismarı, kişiyi özgürlüğünden yoksun kılma, özel hayatın gizliliğini ihlal, anayasayı ihlal gibi konular başta olmak üzere ceza hukuku alanına giren birçok konuyla Küçükokka Hukuk Bürosu ilgilenmektedir. Talep ettiğiniz her an Konya ceza avukatı uzman kadrosundan yardım alabilirsiniz. İlk yapmanız gereken Küküçokka Hukuk Bürosunun internet sitesine girerek iletişim sağlanması adına hazırlanmış bulunan bilgi butonlarına gerekli bilgileri girmelisiniz. Sizi aramamızı istediğiniz saat dilimini de girerek gönder butonun üzerine tıklamasınız. Böylece tercih ettiğiniz saat dilimi içerisinde telefon aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.Ceza avukatının en büyük görevi; kişinin özgürlüğünü ve sahip olduğu tüm hakları koruyucu savunma hazırlamaktır. Bu durum ağır ceza avukatının en büyük görevlerinden biridir. Ceza davaları diğer dava türlerinden oldukça farklı bir özellik göstermektedir. Bunu sebebi ise ceza davalarının kişiye ve hukukun genel işleyişine etki etmesi sebebiyle daha kapsamlıdır. Bu sebeple bu davalara ceza hukuku ve davası alanında uzmanlaşan avukatlardan destek alınmalıdır. Küçükokka Hukuk Bürosunun bünyesinde bulunan Konya ceza avukatı uzman kadrosundan istediğiniz her vakitte avukat desteği sağlayabilirsiniz.

Tüm ceza avukatlarına ait görevler olduğu gibi Konya ceza avukatı uzman kadrosuna ait görevler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Müvekkillerinin tüm kişilik haklarını korumaları gerekmektedir.
  • Müvekkiline ayrıntılı bir savunma hazırlamak ve dava görülürken hazırladığı savunmayı mahkemeye sunması gerekmektedir.
  • Müvekkili adına dava konusu olan delilleri toplayıp mahkemeye sunması gerekmektedir.
  • Dava başlamışsa ve ilerleyen süreçte devralınıyorsa geçmiş duruşmalar hakkında araştırma yapması gerekmektedir.
  • Ceza avukatlarının oldukça geniş bir görev alanı bulunmaktadır. Tüm ceza davalarına bakmalarının yanı sıra onlarca kanun davalarına da bakabilirler.


Avukat seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Seçeceğiniz avukatın dikkat etmeniz gereken en önemli özelliği, ceza davalarında tecrübe sahibi olması, olmalıdır.
  • Avukat sizlere tecrübe sahibi olduğunu söylüyor ise mutlaka referanslarının kimler olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Dikkat edilmesi gereken ve tecrübe kadar önemli olan bir diğer nokta ise avukatın iletişim konusundaki becerisidir.


  • Aradığınız bu kriterlerin tamamını Konya ceza avukatı kadrosunda bulabilirsiniz.

 
 

Ceza Avukatı mı Arıyorsunuz ?

Sizi Arayalım.

Sizi hangi saat aralığında aramamızı istersiniz ?

 
 
Avukata sor...
Merhaba,
Küçükokka Hukuk Bürosu olarak size avukatlık ve danışmanlık hizmeti sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ankara trafik kazası avukatı