parallax background

Konya Boşanma Avukatı

Konya boşanma avukatı arayanlar, Konya Boşanma Avukatı konusunda tecrübeli ve Konya boşanma avukatı Oğuzhan Küçüokka, Konya boşanma avukatı hizmeti veriyoruz. Mesai saatleri içerisinde Cep Telefonumuzdan +905457702972 bize ulaşabilirsiniz.

Boşanma Avukatı İletişim

 
 

Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Konya Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, Konya boşanma avukatı arayışlarınızda bir telefon uzağınızdayız.

Konya Boşanma Avukatı : Küçükokka Hukuk Bürosu

Küçükokka Hukuk bürosu olarak, Konya boşanma avukatları arasında profesyonelliği ile öne çıkarken, Konya boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için sizlere uzman desteği sağlamak en büyük hedefimizdir.

Geçmişe ait tüm alışkanlıklar ve kabul görülen tüm doğrular yenidünya düzeniyle birlikte değişime uğramıştır. Toplumun yapı taşı olan aile ise; bu değişimlerden nasibini alan en önemli kurum halini almıştır. Geçmiş dönemde insanlar geçimlerini tamamen beden güçlerini kullanarak sağlamışlardır. İş birliği isteyen bu yaşantıda kalabalık aileye sahip olmak en büyük avantajdı. Fakat sanayi devrimi ile birlikte üretimde makineleşme dönemine geçilmesi, insan gücüne olan ihtiyacın azalması ve şehirleşmenin artmasıyla birlikte kalabalık aileler, yerini çekirdek ailelere bırakmıştır. Bir tarım şehri olan Konya da bu durumdan nasibini alan şehirler arasında yer almıştır.

Büyüklerin bir arada olduğu aile birliğini esas alan düşünceler yerini egoist, ben merkezli düşüncelere bırakmıştır. Tahammül etme, uyum sağlama ve en önemlisi ise biz olma duygusu yerini ben olma duygusuna bırakmıştır. Bu düşünce ve duyguların yer aldığı bir aile tablosunda sorunlar oluştuğunda insanların aklına gelen ilk çözüm boşanmak olmaya başlamıştır. Büyükşehir belediyesi olarak oldukça kalabalık olan Konya’da da durum aynı olmuştur. Bu sebeple Konya boşanma avukatları ihtiyacı artmış hala da artmaya devam etmektedir. Sizler bu konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, konya boşanma avukatı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken sitede bulunan butonların içerisini gerekli bilgilerle doldurup sizi bilgilendirmek amacıyla aramamızı istediğiniz saati dilimini belirtmek olmalıdır. Adınız-soyadınız, telefon numaranız ve aranmak istediğiniz saat dilimi ise belirtmeniz gereken bilgiler arasında yer almaktadır.

Boşanma Davaları ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • İki farklı boşanma davası vardır. Bu durum eşlerin boşanma konusunda anlaşıp anlaşamama durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Anlaşmalı boşanma davası veya çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılmaktadır.
 • Boşanma davasını açarken eşler son altı aydır oturdukları yere ait olan Aile Mahkemesine başvurmalıdırlar. Bu süreçte doğru yönlendirilmek istemenizin yanı sıra boşanma işlemlerinizi hızlı halledebilmek istiyorsanız Konya boşanma avukatı hizmeti veren Küçükokka Hukuk Bürosunun web sitesini ziyaret ederek, burada çalışan uzman ekipten yardım talep edebilirsiniz.
 • Boşanma davasının süresini eşler arasındaki anlaşma durumu belirler. Her iki tarafında anlaşması ve protokolü imzalaması durumunda duruşma gününde tek celsede boşanma gerçekleşir. Fakat eşlerin talepleri, birbirleriyle ilgili ortaya atıkları iddiaları çekişmeli boşanma ortamını oluşturmakta ve boşanma sürecinin uzamasına sebep olmaktadır. Davanın görüldüğü mahkemenin sahip olduğu iş yükünün fazlalığı veya azlığı da oldukça önemlidir.
 • Çekişmeli gerçekleşen boşanma davanızı bir boşanma avukatı yardımıyla açmanız hak kaybınızı en aza indirecektir. Dava sürecinde psikolojik olarak da bir yıpranma söz konusu olacağından Konya boşanma avukatı tutmanız sizlerin yararına olacaktır.
 • Boşanma davası sadece evli olan çiftler arasında açılmamaktadır. Nişanlı olup haksızlığa uğradığını düşünen kişiler; ayrılmak istediklerinde haklarını arayabilmek için devletin sunduğu boşanma davasından yararlanabilmektedir. Uzman kişiler yardımıyla haklarını aramak isteyenlerin Konya boşanma avukatı hizmeti veren Küçükokka Hukuk Bürosuyla iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

Küçükokka Hukuk Bürosu Konya boşanma davası avukatı ekibimizin sunduğu hizmetler arasında anlaşmalı veya çekişmeli boşanma, mal rejiminin paylaşımı, nafaka ve tazminat davaları, velayet davaları yer almaktadır. Bunun yanı sıra nafaka ve tazminat alacak kişilere alacaklarını tahsil edebilmeleri için gerekli icra işlemlerinin yapılması konusunda da yardımcı olunmaktadır.

Profesyonel Konya Boşanma Avukatları arasında yer alan, Küçükokka Hukuk olarak verilen boşanma hizmetleri:

 • Çekişmeli Boşanma Davaları (Tazminat, Nafaka, Velayet)
 • Anlaşmalı Boşanma Davaları (Protokol hazırlanması ve sürecin takibi)
 • Mal paylaşım Davaları
 • Yurtdışında Alınan Boşanma Kararlarının Türkiye’de Tanınması ve Tenfizi
 • Nafaka Artırma-Nafaka Azaltma Davaları
 • Nafakanın Kaldırılması Davaları
 • Mehir Senedine Yönelik Davalar
 • Ziynet Eşyalarına Yönelik Davalar
 • Soybağı Kurulması veya Reddi
 • Kadın İçin bekleme Süresini Kaldırılması Davaları

Şeklinde sıralanabilir.

Boşanma Davası Nedir ?

Boşanma davası, evli çiftlerden yani eşlerden birinin veya her ikisinin , aile birliğini sona erdirmek amacı ile açtığı davaya denir. Boşanma eğer tek taraflı açılırsa ve karşı taraf ile anlaşmazlık varsa farklı türden, iki tarafın da anlaşması şeklinde açılırsa farklı türden boşanma davasıdır. Bu türler, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası olarak geçer.

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Boşanma davası açabilmek için, eşler son 6 aydır ikamet ettikleri adreste yer alan aile mahkemesine başvurmalıdırlar. Boşanma davası bir boşanma avukatı ile birlikte de açılabilir , avukatsız da açılabilir. Evla olan boşanma avukatı ile birlikte açılmasıdır. Ancak eğer kişi kendisi dava açacaksa görevli mahkemeyi doğru seçmelidir, aksi takdirde boşanma davası sürecini çok etkileyecektir.

Konya Boşanma Avukatı Tavsiye

Ülkemizin en büyük şehirlerinden olan Konya’da son yıllarda birçok dava türünde olduğu gibi boşanma davaları da sayı olarak önemli sayılabilecek rakamlara ulaşmıştır. Doğal olarak boşanmak isteyen kişiler çift olarak veya ayrı ayrı boşanma avukatı arayışlarına başlamışlar, avukatlar arasında seçim yapabilmek adına ise konya boşanma avukatı tavsiye araştırmaya başlamışlardır. Biz de bu bağlamda konya boşanma avukatı tavsiye yazılarımız ile boşanma davaları hakkında insanları bilgilendirme amaçlı blog içerikleri üretiyoruz, okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avukata sor...
Merhaba,
Küçükokka Hukuk Bürosu olarak size avukatlık ve danışmanlık hizmeti sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?