parallax background

Boşanma Avukatı Konya

Küçükokka Hukuk Bürosu Boşanma Avukatları

Boşanma Avukatı İletişim

Aile Hukuku ve Boşanma Davaları


Deneyimli ve profesyonel kadrosu ile sizlere aile hukuku alanlarında en iyi hizmetleri verme misyonu ile çalışan Küçükokka Hukuk Bürosu olarak, Konya boşanma avukatı arayışlarınızda bir telefon uzağınızdayız.


 
 
law home icon 05

Konya Boşanma Avukatı - Küçükokka Hukuk Bürosu

Geçmişe ait tüm alışkanlıklar ve kabul görülen tüm doğrular yenidünya düzeniyle birlikte değişime uğramıştır. Toplumun yapı taşı olan aile ise; bu değişimlerden nasibini alan en önemli kurum halini almıştır. Geçmiş dönemde insanlar geçimlerini tamamen beden güçlerini kullanarak sağlamışlardır. İş birliği isteyen bu yaşantıda kalabalık aileye sahip olmak en büyük avantajdı. Fakat sanayi devrimi ile birlikte üretimde makineleşme dönemine geçilmesi, insan gücüne olan ihtiyacın azalması ve şehirleşmenin artmasıyla birlikte kalabalık aileler, yerini çekirdek ailelere bırakmıştır. Bir tarım şehri olan Konya da bu durumdan nasibini alan şehirler arasında yer almıştır.

Büyüklerin bir arada olduğu aile birliğini esas alan düşünceler yerini egoist, ben merkezli düşüncelere bırakmıştır. Tahammül etme, uyum sağlama ve en önemlisi ise biz olma duygusu yerini ben olma duygusuna bırakmıştır. Bu düşünce ve duyguların yer aldığı bir aile tablosunda sorunlar oluştuğunda insanların aklına gelen ilk çözüm boşanmak olmaya başlamıştır. Büyükşehir belediyesi olarak oldukça kalabalık olan Konya’da da durum aynı olmuştur. Bu sebeple Konya boşanma avukatları ihtiyacı artmış hala da artmaya devam etmektedir. Sizler bu konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak, konya boşanma avukatı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken sitede bulunan butonların içerisini gerekli bilgilerle doldurup sizi bilgilendirmek amacıyla aramamızı istediğiniz saati dilimini belirtmek olmalıdır. Adınız-soyadınız, telefon numaranız ve aranmak istediğiniz saat dilimi ise belirtmeniz gereken bilgiler arasında yer almaktadır.

Boşanma Davasıyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • İki farklı boşanma davası vardır. Bu durum eşlerin boşanma konusunda anlaşıp anlaşamama durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Anlaşmalı boşanma davası veya çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılmaktadır.
  • Boşanma davasını açarken eşler son altı aydır oturdukları yere ait olan Aile Mahkemesine başvurmalıdırlar. Bu süreçte doğru yönlendirilmek istemenizin yanı sıra boşanma işlemlerinizi hızlı halledebilmek istiyorsanız Konya boşanma avukatı hizmeti veren Küçükokka Hukuk Bürosunun web sitesini ziyaret ederek, burada çalışan uzman ekipten yardım talep edebilirsiniz.
  • Boşanma davasının süresini eşler arasındaki anlaşma durumu belirler. Her iki tarafında anlaşması ve protokolü imzalaması durumunda duruşma gününde tek celsede boşanma gerçekleşir. Fakat eşlerin talepleri, birbirleriyle ilgili ortaya atıkları iddiaları çekişmeli boşanma ortamını oluşturmakta ve boşanma sürecinin uzamasına sebep olmaktadır. Davanın görüldüğü mahkemenin sahip olduğu iş yükünün fazlalığı veya azlığı da oldukça önemlidir.
  • Çekişmeli gerçekleşen boşanma davanızı bir boşanma avukatı yardımıyla açmanız hak kaybınızı en aza indirecektir. Dava sürecinde psikolojik olarak da bir yıpranma söz konusu olacağından Konya boşanma avukatı tutmanız sizlerin yararına olacaktır.
  • Boşanma davası sadece evli olan çiftler arasında açılmamaktadır. Nişanlı olup haksızlığa uğradığını düşünen kişiler; ayrılmak istediklerinde haklarını arayabilmek için devletin sunduğu boşanma davasından yararlanabilmektedir. Uzman kişiler yardımıyla haklarını aramak isteyenlerin Konya boşanma avukatı hizmeti veren Küçükokka Hukuk Bürosuyla iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.


Küçükokka Hukuk Bürosu Konya boşanma davası avukatı ekibimizin sunduğu hizmetler arasında anlaşmalı veya çekişmeli boşanma, mal rejiminin paylaşımı, nafaka ve tazminat davaları, velayet davaları yer almaktadır. Bunun yanı sıra nafaka ve tazminat alacak kişilere alacaklarını tahsil edebilmeleri için gerekli icra işlemlerinin yapılması konusunda da yardımcı olunmaktadır.

 
 

Boşanma Avukatı mı Arıyorsunuz ?

Sizi Arayalım.

Sizi hangi saat aralığında aramamızı istersiniz ?

 
 
Call Now ButtonBİZİ ARAYIN