Boşanma Davası Açma Ücreti 2024

Küçükokka Hukuk Bürosu olarak Boşanma Davası Açma Ücreti 2023 yılı fiyatları içeriğimiz ile sizlerleyiz. Boşanma davalarında Türkiye Barolar Birliğinin tüm bürolara iletmiş olduğu fiyatların altında işlem yapmak kesinlikle yasaklanmıştır. Boşanma davalarında ücretler ikiye ayrılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları ve anlaşmalı boşanma davaları olarak iki ayrı şekilde belirlenen fiyatlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz.

Aile mahkemelerinin yönettiği boşanma davalarında iki ayrı şekil bulunmaktadır. Anlaşmalı ve çekişmeli olarak isimlendirilen bu boşanma davalarının da fiyatları bir birinden farklı olmaktadır. Her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından bu iki dava için alt fiyatlar belirlenmektedir. 3400 TL olarak belirlenen bu taban fiyat genel olarak anlaşmalı ve kısa süren boşanma davaları için belirlenmektedir. Elbette davanın uzaması ve olayların karışık olması gibi durumlarda bu fiyat arttırılabilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Açma Ücreti 2022

Anlaşmalı Boşanma Davası Açma Ücreti 2023 yılında Türkiye Barolar Birliği tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda belirlenmiştir. Bu ücret en uğraşsız ve kolay sonuçlanacak davalar için geçerlidir. En alt seviyeden belirlenen bu fiyatın dışında eğer davada sıkıntılar çıkarsa fiyat artışı olmaktadır. Bu ücretin altında hiçbir boşanma avukatı hizmet verememektedir. Anlaşmalı davalar genel olarak kolay sonuçlanan davalar olması sebebiyle iki tarafın savunmalarının alındığı belgelerle bile boşanma işlemi yapılabilmektedir. Anlaşmalı davalar kısa sürmeleri ve az uğraş gerektirdiği için çekişmeli davalara oranla oldukça ucuz olmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davası Açma Ücreti 2022

Aile içi şiddetli geçimsizlik, sadece tek taraflı boşanma isteği veya 1 yıldan daha az evliler için açılacak davalar çekişmeli boşanma davası olarak geçmektedir. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına oranla daha uzun ve karışık bir sürece sebebiyet vermektedir. Bu sebeple fiyatlandırmada da anlaşmalı boşanma davasına oranla daha yüksek olabilmektedir.

Türkiye Barolar Birliği’nin resmi sitesinden çekişmeli Boşanma Davası Açma Ücreti 2023 yılı fiyatları açıklandı. Eğer resmi siteden fiyatlandırma ile ilgili kısmı bulamazsanız büromuzu arayarak veya iletişim kısmında bulunan adresimizden bize ulaşarak fiyatları öğrenebilirsiniz. Bürolara bu belirlenen asgari ücret üzerinden yapacakları fiyatlandırmalar ile sizlere yardımcı olmaktadır.

Boşanma Davası Süreçleri Nelerdir?

Öncelikle dava açacak olan davalı taraf dava açımı için davanın görüleceği Aile mahkemesinde ki vezneye davanın ilk harcını ve giderlerini peşin bir şekilde yatırması gerekmektedir. Davanın bu ücretinin yatırılmaması durumunda maalesef dava açılması yapılamamaktadır.  Yani parayı ödemeden her hangi bir dilekçe verseniz bile para ödemesi yapana kadar dava başlatılmamaktadır. Eğer paranın eksik yatırılması gibi bir durum söz konusu olursa davacıya belirli bir sürede bu parayı yatırması istenmektedir. Boşanma Davası Açma Ücreti 2023 yılı ilk başlangıç masrafları ortalama 750 – 950 TL aralığında olabilmektedir.  Hukuk büromuz bu temel işlemler içinde sizlere yardımcı olarak sürecin daha hızlı ilerlemesi için elinden geleni yapmaktadır.

Boşanma Davalarının Masraflarını Belirleyen Etkenler

Boşanma davalarının belirli maliyetleri çıkmaktadır bunları en çok etkileyen etkenler şu şekildedir. Davanızda dinlenilecek tanık sayısı en belirgin masraf etkenidir. Bunun dışında eğer hâkim tarafından davanızla ilgili diğer kurum ve kuruluşlardan evrak istenirse buda ücretlendirmede artı bir kalem olarak eklenmektedir. Elbette bunlar sizin davanızı kazanmanız için büyük önem taşıyan işlemlerdir o yüzden bunlardan tasarruf etmekten kaçınmalısınız. Boşanma davasında bu masraflar davacı tarafından ödenmektedir. Boşanma Davası Açma Ücreti 2023 yılı masrafları belirlenen ücretlerle fiyatlandırılır. Eğer davanız anlaşmalı boşanma davası ise ücretlendirme çok daha ucuz olacaktır. Büromuzla irtibata geçmeniz durumunda sizlere konu hakkında daha detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır.

https://kucukokka.av.tr/konya-bosanma-avukati/

“Boşanma Davası Açma Ücreti 2024” üzerine bir yorum

Yorum yapın

İletişim Bilgileri

Akabe Mah. Yeniceler Cad. My Office A2 Giriş No: 408 Karatay/KONYA

Call Now Button
mersin avukat mersin avukat adana avukat Avukat Hakan mert izmir avukat libertas hukuk konya avukat istanbul avukat Eskişehir boşanma avukatı